img

Індекс тяжкості куріння

Таблиця 1

Індекс тяжкості куріння

А) Скільки сигарет в середньому Ви викурюєте в день?

1-10 шт (0 балів)

11-20 шт. (1 бал)

21-30 шт. (2 бали)

□ ≥ 31 шт. (3 бали)

Б) Коли Ви закурюєте першу сигарету з ранку після пробудження?

протягом 5 хвилин (3 бали)

6-30 хвилин (2 бали)

31-60 хвилин (1 бал)

□ ≥ 61 хвилин (0 балів)

 

ІТК ≥ 4 балів свідчить про високий ступінь нікотинової залежності. У таких випадках необхідно використовувати спеціальну стратегію відмови від куріння, що включає і медикаментозне лікування.

Наступним етапом розробки індивідуального плану, щодо відмови від куріння, є оцінка мотивації до відмови від куріння (таблиця 2).

Тест оцінки мотивації до припинення куріння

Питання

Відповідь

Бали

Чи кинули б Ви палити, якби це було легко?

– точно ні

0

– швидше за все ні

1

– можливо так

2

– швидше за все так

3

– точно так

4

Як сильно Ви хочете кинути палити?

– зовсім не хочу

– слабке бажання

0

1

– бажання середнього ступеня

2

– сильне бажання

3

– точно хочу кинути курити

4

 

Оцінка мотиваційного тесту.

Сума балів менше 3 свідчить про відсутність мотивації, пацієнту можна запропонувати програму поступового зниження інтенсивності куріння і підвищення мотивації.

Сума балів 4-6 – слабка мотивація. Пацієнту можна запропонувати короткострокову лікувальну програму з метою зниження інтенсивності куріння і підвищення мотивації.

Сума балів 7 і більше – пацієнт має високу мотивацію відмови від куріння і йому необхідно запропонувати лікувальну програму з метою повної відмови від куріння.

Сума балів менше 3 свідчить про відсутність мотивації, пацієнту можна запропонувати програму поступового зниження інтенсивності куріння і підвищення мотивації. Сума 4-6 балів – слабка мотивація. Пацієнту можна запропонувати короткострокову лікувальну програму з метою зниження інтенсивності куріння і підвищення мотивації. Сума балів 7 і більше балів – пацієнт має високу мотивацію відмови від куріння і йому необхідно запропонувати лікувальну програму з метою повної відмови від куріння.